Diskusia

Diskusia
Peter Jendrichovsky
Ahoj holubari, ja sa tiez pripajam do diskusie a tymto chcem vyslovit slova uznania a podakovanie clenom ZO LESIK na cele s vedenim tejto ZO a vsetkym aktivnym organizatorom tohorocnej nasej oblastnej vystavy postovych holubov, jednym slovom - v y b o r n e! Som rad, ze sme sa (ako OZ) po korona obdobi opat dokazali vratit k peknej tradicii, slova uznania bolo pocut z kazdej strany! Avsak velkou temou pocas tejto vystavy bol zamer nasho OZ ako smerovat a zostavit PP na rok 2023 - ako, kam a skym?. Vyzyvym predsedu OZ a zodpovednych clenov Vyboru OZ, ako aj zastupcov jednotlivych ZO, aby v obdobi pred konanim V- CS dokladne zvazili s kym a ako dalej, aby zvazili predovsetkym ekonomicku stranku nasho hobby, s kym ist dalej do spoluprace a co tym ziskame, predovsetkym by sme nemali nadradzovat osobne zaujmy nad (tazko) ziskane pozicie v ramci Regionu VYCHOD. Viem, ze teraz ked citate moj prispevok do diskusie si mnohi z vas vravia - "Co sa ten tu ozyva, ked uz aktivne nepreteka!?" Na taku vycitku mate urcite narok, avsak min. taky narok mam aj ja vam pripomenut, ako tazko sa rodila nasa ucast v ramci Regionu Vychod v predchadzajucich rokoch. Uvahy a "nastrel planov" ako dalej su mne max. cudzie, vsetky nase ZO-cky sa nachadzaju na uzemi Presovskeho kraja, spoluprca s OZ v ramci Regionu Vychod vytvara zakladny predpoklad, aby sme pretekovu sezonu 2023 zvladli po stranke ekonomickej, sportovej, aby nase holuby odleteli cely PP, aby sme ho mohli zvladnut v narocnej dobe, ktora nas caka hlavne po stranke ekonomickej! Protagonisti "staronovych" napadov, by tieto "napady" mali podlozit co najpresnejsou analyzou co nas v takom pripade caka!!! Letu zdar!
Lubo Hovancik
Touto cestou by som chcel poďakovať Organizátorom oblastnej výstavy (ZO CHPH Lesík) za výbornú akciu. Bolo to príjemne stretnutie členov našej OZ, ako aj členov zo susedných združení.
Frantisek Gencur
Výbor OZCHPH -SABINOV pod záštitou ZO-LESÍK pozýva svojich členov,sympatizantov a priateľov nášho športu na Oblastnú výstavu ktorá sa bude konať v Brezovici -telocvičňa ZŠ dňa 3.12.2022 zo začiatkom o 9:00 hod.Tešime sa na vašu účasť . Guláš, klobása občerstvenie a tombola, príďte si pochutnať a spojiť príjemné z užitočným.
Frantisek Gencur
Ahoj holubari.Vzhladom na pracovnu vytazenost posudzovatela standardnych holubov sa posudzovanie presuva na pondelok t.j.28.11.2022 v klubovni ZO-LESIK na 18,00hod.
Peter Matalik
Výber dnes tj.18.11.2022 štandardov je len pre chovateľov ZO Brezovica!
Frantisek Gencur
V mene vyboru OZ CHPH-SABINOV sa ospravedlnujeme jubilantovi Stefanovi Stofanikovi samozrejme pozyvame ta.
Lubo Hovancik
Z dôvodu pretrvania môjho zlého zdravotného stavu, sa vyhodnocovacej schôdze nezúčastním. Ďakujem za pochopenie.
Peter Matalik
Dňa 18.11.2022 sa uskutoční výber štandartných holubov v klubovni ZO.Začiatok o 17 oo hod.Výber bude zo starých aj mladých holubov.Upozorňujem,aby holuby boli hladné nekrmené!
Frantisek Gencur
Dna 19.11.2022 sa uskutocny vyhodnocovacia sodza OZ CHPH-SABINOV v BREZOVICI-restauracia o 15,00 hod.Oceneny-Sudimak P,Matalik P,Gergelcik F+M,Vrabel A,Hunady P,Misek J,Jacko J,Merta A,Hovancik L,Istona J,Hovanec D,Stolarik P,CHromjak R,Halcisak V,Misenko J,Bujnak V,Mojzes J,Klein S,Zaleta J,Dugas P,Vasil J,Lukac S,Sulik R,Catlos P,Volk-Hudak K,Cerkala M,CHmeljar-Nedbal,-JUBILANTI-Gallovic J,Klembara J st.,Adamko O,Arendac M,Turek P,Sopcak D.
Peter Matalik
Zvolávam schôdzu ZO Brezovica dňa 13.11.2022 o 14 oo hod. v klubovni ZO.Vzhľadom na závažnosť,účasť nutná!
Frantisek Gencur
Ked ze sa blizi cas vyhodnocovacich ci VCS-ZO poprosil by som predsedov o zaslanie zapisnice mailom na fero.gencur123@gmail.com.
Frantisek Gencur
Dnesny den patri na oslavu jubilantom Ondrejovi Adamkovi k..70´´a Jozefovi Istonovi k ,,60´´.V mene vyboru a clenov OZ CHPH-SB prajeme vela zdravia,stastia.lasky a kopu elanu.Nech vam holuby nalietaju este vela trofeji a robia radost.
Frantisek Gencur
Milan netráp sa prispieva im príspevkov na našom DF ale aj tak som rozčarovaný akú starosť majú ostatní o našu budúcnosť.Ja osobne sa necítim vyhoreny ba na opak k nám sa hlásia každý rok susedné ZO z iných OZ kdež od vás odchádzajú.Dnes keby sme brali všetko tak máme rozlohu od Ždiari po Prešov.Nalejme si čistého vína vám ide vždy o prežitie nám o spravodlivosť.A ktomu reg.SNV ešte nič nie je isté a sme pozvaný na rokovania.
Milan Blahovsky
Feri , tiež pekne píšeš ale sa mýlite konštatovaním, že mi niekto z vášho OZ čosi vešia na nos. Ja som totiž nezávisly na mobile na rozdiel od väčšiny chovateľov, ktorí nič nerobia len vyvolávajú, intrigujú a skresľujú informácie . No jednoducho sú to holubári...U mňa ľudia, ktorí ťahajú čiary z miest štartu po holubník sú chovateľsky vyhorelí a dá sa povedať aj tak trochu vypočítavci, najmä ak sú uvedomíme, že jednoducho všetci nemôžme mať rovnaké podmienky v pretekoch OZ. Preto sa v rámci OZ tvoria celky ako je VS či ŠP, ktoré pomáhajú eliminovať vplyvy počasia na dolety holuby a výsledky v rámci menšieho okruhu chovateľov ako je OZ, či region. Žiaľ mentalita je taká, že keď som nevyhral v regione je zlý region, ked som nevyhral v OZ je zlá poloha v OZ, ale že nevyhrám ani na ulici to si už málokto uvedomí...Dúfam, že si uvedomujete aj ďalšie kroky a to je nejaká spolupráca s OZ okolo vás na stredných či dlhých tratiach, alebo si naivne myslíte, že vás region pod Tatrami víta s otvorenou náručou ? Napokon aj to, že ste leteli preteky z Poľska a časť OZ SNV, chcela s vami kooperovať doviedlo k oddeleniu časti OZ a vytvorenie OZ Spiš. Táto časť vám bola naklonená na rozdiel od tej druhej. Predpokladáte, že ďalšie OZ na východe sa tiež otočia za vami a vrátia sa k oveľa náročnejším pretekom z Česka ? Je mi jasné, že razíte cestu, čím ťažšie pre holuby, tak tým spravodlivejšie pre holubárov, ale dokedy ???Asi potrebujete zlikvidovať aj tie posledné mladé nádeje, ktoré by si to chceli skúsiť s PH, pretože vás zaujíma iba to čo bude o rok či dva, lebo strácate budúcnosť. Nik nepochybuje o kvalitách holubov v lokalite Brezovice či Torysy, ale robiť závery po "posraných" krátkych tratiach vám nesvedčí. Vy ste boli vždy zameraní na dlhšie preteky a nie každý rok sú rýchlosti nad 1500 v nich, takže ako sa vraví, dvakrát meraj a raz rež...
Frantisek Gencur
Pekny prispevok ako kazdy pisany v nevine.Milan naco ta komedia ved cela OZ-SB vie kto ti je oddany z chovatelov ktori ti poskytuju inf.z prvej ruky.Ale podme k veci ked po vyrocnych clen.schodzach ZO budu mat v zapisnici vacina poziadavku zmenu smeru je nasou povinostou sa tym zaoberat.Ved dobre vies ze po preteku sa pocitac nikdy nepyta sktoreho smeru ti prisli holuby.Jedna vec mat zamerane suradnice druha ktori koridor si vyberu holuby zial aj tie nase su tym prikladom.Neexistuje aby bola vzdy najvysia rychlost na najdlhsich holubnikoch ako na najblisich.Ked mi tu niekto napise ze je to o kvalite holubov tak mu ukazem prst zo slusnosti.....V NL,DV,BELG chovatelia menia adresy aby dosiahli uspech na Slovensku viem zatial o troch.Uz som pochopil V.Vernarskeho a byvalych funkcionaroch KK preco sa stranili POLSKA.Jednoducho mali zamerane suradnice cez Tatry a holuby museli letiet KM naviac kde stracali nadej na uspech.Ved nemusim ti pripominat ked si postavil preteky z PL na SV a po piatom preteku si bol 50 v OZ pochopil si ze tu cesta nevedie.Dufam ze zvitazi zdravy rozum a holuby budu letiet v smere suradnic rovnobezky na OZ.Ked sa budu tlacit cez PL budeme vsetci na jednej lodi.Len GPS monitorink by dokazal ze vzdy letia dolinou na N.SAD kde nam to potvrdili polsky chovatelia a dokazom su aj zaletle mlph z cislami spolkov vychodu
Milan Blahovsky
Skutočne je pravdou, že sa niektoré kluby ( či chovatelia ) nedokážu preniesť nad úspechy chovateľov, ktorí to s mladými holubami vedia viac ako iní ? Skutočne už z chovateľských kruhov zmizlo umenie prehrať a zablahoželať víťazovi preteku či súťaže ? Nie som na rozdiel od mnohých ďalších až tak naviazaní na telefón a nepočúvam holubárske klebety, ale jedna ku mne predsa len dorazila a to, že OZ Sabinov plánuje zmeniť smer pretekov na západ , resp. späť do ČR. Čo budete robiť ak sa opäť holuby dostanú na holubníky Kleina, Mojzeša,Dugasa či Vasiľa a ďalších opäť pred holubami tých čo sa dnes bijú za zmenu smeru ? Pôjdete na Ukrajinu , odkiaľ budú mať v Sabinove menej km ako v Brezovici či Ľubotíne ? Vaše rozhodnutie vnímam ako prehnané, možno pod vplyvom pretekov mláďat, či dofúknutých pretekov starých holubov ( najmä tých na KT ) a dúfam, že vašim ďalším krokom nebude vyradenie ďalších úspešných chovateľov zo svojich kruhov inou formou. Vaše rozhodnutie má žiaľ vplyv aj na ďalšie organizovanie pretekov na východe Slovenska, ale ako sa vraví "Kto che kam, pomôžme mu tam"....Veľa šťastia teda ( a možno aj umenia), budete ho potrebovať.
Frantisek Gencur
Oznam vycvikarom ZO spravte prieskum zaujmu o pretekove vysledky za S-2022 v kniznej podobe a pocty hlaste do 30.10.2022 vycvikarovi OZ M.Istvanovi c.t,0915 625 133.
Peter Jendrichovsky
Ahoj holubari, ako tichy pozorovatel diania v OZ CHPH Sabinov reagujem na prispevok predsedu OZ - schvalenie vysledkov (vid zapisnica zo zasadnutia Vyboru OZ) v sutaznej sezone 2022. Mne v diskusnom prispevku predsedu (resp. aj v zapisnici V-OZ) chyba: zablahozelanie J. Mojzesovi k vybornym vysledkom jeho mladych holubov, moj nazor je, ze je "moralnym" vitazom S-MLPH 2022, avsak plne suhlasim s rozhodnutim V-OZ - za chyby sa plati. Ked tak premyslam nad tym - ja by som bral vsetkymi desiadimi takyto vysledok, a mozno aj vela kolegov v OZ!?! A za druhe: ziadna zmienka k peknemu vysledku chovatela Karol Volk-Hudak v komercnom preteku Olawa! Ja si myslim, ze obaja menovani si zasluzia slovo uznania.boring
Frantisek Gencur
Zapisnica zo zasadnutia vyboru konaneho 13.10.2022 v Brezovici na podstranke dokumenty.Po uprave z rozhodnutia vyboru podla Stanov a P.Poriadku sezona MLPH je v konecnej podobe na stranke My Pigeons.Poradie S-STPH OZ-SABINOV 1.Mojzes Jaroslav,2.Klein Slavomir,3.Matalik Peter.S-MLPH 1.Klein Slsvomir,2.Lukac Stefan,3.Volk-Hudak Karol.Vitazom gratulujeme.Touto cestou sa chcem podakovat clenom vyboru,dopravnemu M.KUSNIROVI a vsetkym ktori sa pricinili za zdarny priebeh sezony 2022.Cakaju nas este naplanovane vystavy predbezne terminy OZ-druhy novemb.tyzden,REGION-BARDEJOV stvrty novemb.tyzden,CELO-STATNA december pripravte si holuby na danne terminy.Vyhodnocovaciu schodzu este upresnime.
Frantisek Gencur
Musim ta poopravit Peter platba je za objednavku materialu na rok 2023/kruzky-0,20 cent.gumicky 0,05 cent.iba cela seria 1000ks,kontrolne listy 4e.Objednavka na rok 2024 sa spravi na konferencii,pripadne na vyhodnocovacej sochdzi.
Peter Matalik
Zvolávam schôdzu ZO Brezovica dňa 16.10.2023 o 14 oo hod v klubovni,za účelom pladby za krúžky r.2024./Doniesť peniaze za nahlásené krúžky/!.
Milos Istvan
Prvé holuby z dnešného preteku hláste Ferovi Genčúrovi 0905771793, alebo mne 0915625133.
Milos Istvan
Olawa štart 8:30
Milos Istvan
Komerčný pretek Olawa sa z dôvodu nepriaznivej predpovede počasia uskutoční v sobotu 1.10.2022. Košovanie v piatok s odchodom auta z NS Torysa o 17:00.
Frantisek Gencur
Dodatok ku komercnemu preteku OLAWA po konzultacii.Preteku sa mozu zucastnit aj chovatelia ktori nechcu hrat o ceny zaplatia 0,50 cent./ks.Ti ktori si chcu druzstvo rozdelit prikl. 20/20 nasadia najprv holuby po 1,50e potom po 0,50cent. Prvu 20 podskrtu ciarou na kontrolnom liste cize holuby pod ciarou nehraju o ceny.Velky poker 5e nemusi byt prvy na kontrolnom liste ale musi byt zakruskovany nad ciarou v drustve po 1,50e.
Milos Istvan
Krapkowice štart 8:00
Martin Mizerak
Kosovanie Zo-Lipany na pretek Krapkowice piatok o 15:00
Milos Istvan
Pretek Krapkowice sa z dôvodu nepriaznivej predpovede počasia uskutoční v sobotu 24.9.2022. Košovanie v piatok s odchodom auta o 17:00 zo Sabinova
Frantisek Gencur
Ahoj holubari mame pred sebou posledny pretek mlph KRAPKOWICE do sutazi MSMLPH,MOZ...a predposledny dufam toho roku.Vzhladom na pocty mlph pripravujeme propozicie na komercny pretek OLAWA ked nam to vrtkave pocasie dovoli.Pretek sa uskutocny pri min.pocte 500ks cena za 1ks je 1,50e.Propozicie su obohatene o 2 sutaze a to ze sa vyhodnotia prvy 3 chovatelia aj vo VS1 a VS2 sumou 50,40,30e.V druhej sa vyhodnotia prve 4 naj bodovane 7-micky pri rovnosti bodov rozhodne sucet koefcietu ocenenie 50,40,30,20e.V hlavnej sutazi je garantovana 1.cena-200e.Tip na vytaza,,POKER´´5e prvy bere celu sumu.Po vyhodnoteny preteku KRAPKOWICE vycvikari zistia a nahlasia pocty ph termin 27.9.2022 do 20,00hod.
Milos Istvan
Sosnicowice štart 7:35